Cumartesi , Kasım 22 2014
Son Haberler
Anasayfa / Egitim / 7. Sınıf Takdir Teşekkür Hesaplama

7. Sınıf Takdir Teşekkür Hesaplama

Sponsorlu Bağlantılar

7. Sınıf Takdir Teşekkür Hesaplaması

7. Sınıf Takdir & Teşekkür Hesaplama

Ağırlıklı puan ortalamasını ve alacağı başarı belgesini öğrenmek istediğiniz 7. sınıf öğrencisinin her dersten almış olduğu 100 üzerinden verilen puanları doldurduktan sonra hesapla butonuna basınız.

7. sınıfta ağırlıklı ortalama nasıl hesaplanır?

Yeni eğitim sisteminde 7. sınıflar için dönem sonunda her dersin puan ortalaması alınarak bu ortalama dersin haftalık ders saati ile çarpılır. Daha sonra çarpım sonuçları derslerin haftalık ders saatleri toplamına bölünür. Çıkan sonuç bir 7. sınıf öğrencisi için ağırlıklı dönem ortalamasını vermektedir.
7. sınıfta takdir teşekkür nasıl hesaplanır?


E-Okul Takdir Teşekkür Hesaplama

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) takdirname ve teşekkür belgelerinin öğrencilere dağıtımını belirli koşullara bağlamıştır. Öğrencinin herhangi bir başarı belgesi alabilmesi için ön koşul olarak Türkçe dersinden 55.00, diğer derslerin her birinden 45.00 puandan aşağı bir puanı olmamalıdır. Bu şartları sağlayan 7. sınıf öğrencilerinden tüm derslerin dönem ağırlıklı puan ortalaması 70.00-84.99 arasında olanlara “Teşekkür”, 85.00 puan ve üstü olanlara da “Takdirname” belgesi verilir

Sponsorlu Bağlantılar
Aramalar
    /fen okulu 7/fen okulu 7 snf

Hakkında Helen

Bir yorum

  1. Nasıl hesaplama yapacağını bulamayanlar resme tıklasın, yada buraya tıklayarak taktir teşekkür hesapmala sayfasına ulaşabilir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top