Son Haberler
Anasayfa / Soru Cevap / Nasıl Yapılır / Aerometre nedir, nasıl yapılır?

Aerometre nedir, nasıl yapılır?

Sponsorlu Bağlantılar

Aerometre nedir, nasıl yapılır?
Araç ve Gereçler : Beher (5 adet), Deney tüpü (5 adet), Tuzlu su (100 ml), Musluk suyu (100 ml), Zeytin yağı (100 ml), Alkol (100 ml), Saf su (100 ml), İnce kum, Cetvel

Deney tüplerinin içlerine aynı miktarda ince kum konulur. Beş behere beş farklı sıvı konulur. Hazırlanan ince kum dolu deney tüpleri içlerinde farklı sıvılar bulunan beherlere bırakılır. Deney tüplerinin yerden yükseklikleri cetvel yardımıyla ölçülerek hangi sıvının yoğunluğunun büyük olduğu anlaşılır. Ayrıca saf su içerisine konulan deney tüpü esas alınarak diğer sıvıların yükseklikleri ve yoğunlukları nümerik olarak hesaplanabilir.

Aerometers yoğunluğu ve bir gaz ya da sıvı ağırlığı ölçmek için tasarlanmış nispeten basit araçlardır. Bir aerometre için tasarım çok basit, cihazın hiçbir ana gövde içi boş bir tüp daha vardır. bir ağırlık ve aerometre bünyesinde bulunan bir ölçek kullanarak, mümkün doğrudan eleman içine ölçülecek ve doğru okunması almak cihaz yerleştirmektir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir aerometre kullanarak gaz yoğunluğunu ve sıvı ölçümünü yapmak çok kolaydır. dibinde ağırlık bulunan cihaz ana tüpe yerleştirilir. Bir ölçek tüp uzanan çubuğun üst kısmında bulunur. Ağırlıklı tüp ölçülen olmaktır eleman yerleştirilir. Ölçeğin kullanımı sıvı veya gaz kolaylıkla ağırlığını belirlemektir. Yoğunluk ölçek sıvı veya gaz yüzey nüfuz nereye nota yaparak belirlenir. tüm araçları halen gazlar ağırlıkları kullanılan ki, aerometre genellikle tek ve en doğru basit seçenek olarak kabul edilir.

Hakkında Serkan

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top