Çarşamba , Kasım 26 2014
Son Haberler
Anasayfa / Dini Bilgiler / Aşk Sevgi ve Muhabbet için Okunacak Kuvvetli Dualar
Aşk Sevgi ve Muhabbet için Okunacak Kuvvetli Dualar

Aşk Sevgi ve Muhabbet için Okunacak Kuvvetli Dualar

Sponsorlu Bağlantılar

 Aşk Sevgi ve Muhabbet için Okunacak Kuvvetli Dualar

dua

Aşıkların kavuşması için, sevenlerin bir araya gelmesi için, Evli olupta muhabbetlerinin artması huzu içinde sürmesi için aşşağıdaki duaları okunması önerilmektedir. Aşşağıda verilmiş olan duaları okumaya geçmeden, öncelikle Dua nedir ve dua nasıl yapılmalıdır, dua ederken ya da dua etmeye başlamadan önce yapılması gerekenler nelerdir sizler için araştırdım ve öncelikle bunu sunmak istiyorum. Allah hepimizin dualarını kabul ve makbul eylesin.

DUÂ:


İsteme, yalvarma. Bir kimsenin kendisi veya başkası hakkında bir dileğine bir arzusuna kavuşması için Allahü teâlâya yalvarması.
Allahü teâlâ Kur’ân-ı kerîmde meâlen buyurdu ki:
Bana (hâlis kalb ile) duâ ediniz. Duânızı kabûl ederim. (Mü’min sûresi: 60)
Allahü teâlâyı unutarak, gafletle edilen duâ kabûl olmaz. (Hadîs-i şerîf-Mevâhib-i Ledünniyye)
Mü’minin din kardeşi için, arkasından yaptığı hayır duâ kabûl olur. Bir melek, “Allahü teâlâ, bu iyiliği sana da versin!Âmin” der. Meleğin duâsı red edilmez. (Hadîs-i şerîf-Riyâz-üs-Sâlihîn)
Ümmetimin günâh işlemeyen gençlerinin duâları kabûl olur. (Hadîs-i şerîf-Künûz-üd-Dekâik)
Beş vakit farz namazdan sonra yapılan duâ kabûl olur. (Hadîs-i şerîf-Merâk-il-Felâh)
Lânet etmek için gönderilmedim. Hayır duâ etmek için, her mahlûka merhamet etmek için gönderildim. (Hadîs-i şerîf-Berîka)
Kendinize, evlâdınıza, kötü duâ etmeyiniz. Allah’ın kaderine râzı olunuz. Nîmetlerini arttırması için duâ ediniz. (Hadîs-i şerîf-Berîka)
Çalışmadan duâ eden, silâhsız harbe giden gibidir. (Hadîs-i şerîf-Mektûbât-ı İmâm-ı Rabbânî)
Çok kimse vardır ki, yedikleri ve giydikleri haramdır. Sonra ellerini kaldırıp duâ ederler. Böyle duâ, nasıl kabûl olunur? (Hadîs-i şerîf-Kimyây-ı Seâdet)
Birinize derd ve belâ gelince, Yûnus peygamberin duâsını okusun. Allahü teâlâ muhakkak onu kurtarır. Duâ şudur: Lâ ilâhe illâ ente sübhâneke innî küntü minez zâlimîn. (Hadîs-i şerîf-Tefsîr-i Mazharî)
Sabah kalkınca, üç kerre:Bismillâhillezî lâ-yedurru ma asmihî şey’ün filerdı velâ fissemâi ve hüvessemî’ul-alîm (duâsını) okuyana akşama kadar hiç belâ gelmez. (Hadîs-i şerîf-Tenbîh-ül-Gâfilîn)
Duâ etmekle emr olunduk. Kulun Rabbine duâ etmesi, yalvarması, yakarması, sığınması, ağlayıp sızlaması Rabbine hoş gelir. (İmâm-ı Rabbânî)
Allahü teâlânın âdet-i ilâhiyyesine uymadan, sebeplere yapışmadan, çalışmadan duâ etmek, Allahü teâlâdan mûcize istemek demektir. Müslümanlıkta, hem çalışılır, hem de duâ edilir. Önce sebebe yapışmak, sonra duâ etmek lâzımdır. (Şerefeddîn Ahmed Yahyâ Münîrî)
Duânızı öyle bir delîl (vesîle, vâsıta) araya koyarak edin ki, o, günah işlememişlerden olsun. O delîl, Allah dostları, Allah adamlarıdır. Onlara sevgi ve tevâzu gösterin ki, sizin için duâ etsinler. (Ali Râmitenî)
Allahü teâlâya itâat et, emirlerine uy. Sonra duâ et. Allahü teâlâ duânı kabul eder. (Ammâr-ı Yâser)
Zâlim kimseleri, âdil diye medh edenin ve din düşmanlarının ölüsüne, dirisine duâ edenin îmânı gider. (Abdülhakîm Arvâsî) Binlerce top ve tüfek, yapamaz aslâ, Gözyaşının seher vakti yaptığını. Düşman kaçıran süngüleri, çok defa, Toz gibi yapar, bir mü’minin duâsı.
(Muhammed Rebhâmî)

Sevgi ve muhabbeti arzu edilen bir kimse için 7 gece aşağıdaki dua 313 defa okunmaya devam etmelidir.

Sevgi Ve Muhabbet İçin Okunacak dua

Ya Şemusa, Ya Helyusa, YaĞayusa, Ya Talyusa, Ya Talmusa, Ya esbavutin yahin ale şeddaye tevekkelu ya huddam hazihil esmai eclibu ve eczibu kalbe fülan ibni fülane ala hubbi filan binti fülaneh.

Murada Kavusmak İçin

Ya Allah
Cuma günleri 100 kere Ya Allah diye zikreden kisiye Allah her muradini verir.

Sevilmek için Okunacak Dua

Allahümme sehhirlî kalbi fülân ibni fülânete alâ mehabbetî fülanete binti fülânete bi hakki ve bi hürmeti sûreî yâsîn bi hakki ve bi hürmeti seyyidike yeza’sendeyûşin. İkinci duada isimler zikredilir okumaya başlamadan önce salavatı şerife okuyun selametle.

Sponsorlu Bağlantılar
Aramalar
    /aşk sevgi ve muhabbet için kuvvetli dualar‎/kulun rabbine duası/sevgi aşk ve muhabbet duaları/sevgi ve muhabbet için okunacak dualar

Hakkında Helen

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top