Perşembe , Ekim 23 2014
Son Haberler
Anasayfa / Meslekler / Bankacılık Ve Sigortacılık Bölümü Mezunları Ne İş Yapar

Bankacılık Ve Sigortacılık Bölümü Mezunları Ne İş Yapar

Sponsorlu Bağlantılar

Sigortacılık Bölümü Nedir? 

Sigortacılık Bölümü Hakkında , Sigortacılık Bölümü Mezunları Ne İş Yapar?

Günümüzde insanların kendilerini ve değerli mal varlıklarını garantiye alması zarara uğraması durumunda karşılığını alabilmesi ancak ödediği primlerle olasıdır. Sigorta konusunda işlemleri yürütebilecek elemanlara gereksinim vardır. Bölüm bu tür işlemlerin yapıldığı şirketlere bankalara eleman yetiştirir. Mezunların iş bulma imkanları geniştir.

Programın Amacı: Sigortacılık programının amacı sigortacılık alanında çalışacak ara insangücünü yetiştirmektir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler: Sigortacılık programında muhasebe ticaret hukuku borçlar hukuku istatistik ve matematik sigorta muhasebesi tarım sigortası yangın sigortası gibi dersler okutulmaktadır.

Gereken Nitelikler: Sigortacılık programına girmek isteyenlerin sayısal yeteneğe ayrıntılara dikkat edebilme gücüne sahip sorumluluk duygusu güçlü kişiler olmaları beklenir.

Mezunların Kazandıkları Ünvan ve Yaptıkları İşler: Sigortacılık programını bitirenlere “Sigortacılık Meslek Elemanı” ünvanı verilir. Sigortacılık meslek elemanının yaptığı işler esasta muhasebecilerinkine benzer; kaza yangın hastalık sigortası yaptıranların kayıtlarını tutar sigorta ödemelerinin yasalara uygun olarak yürütülmesini sağlar.

Çalışma Alanları: Sigortacılık programını bitirenler sigorta şirketlerinde görev alabilirler.

Sponsorlu Bağlantılar
Aramalar
    /bankacılık ve sigortacılık bölümü mezunları ne iş yapar/bankacılık ve sigortacılık mezunları ne iş yapar/bankacılık ve sigortacılık BÖLÜMÜ MEZUNU NE İŞ YAPAR/bankacılık ve sigortacılık mesleği ne iş yapar/sigortacı bolumu mezunları ne ıs yapar

Hakkında Helen

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top