Pazartesi , Şubat 2 2015
Son Haberler
Anasayfa / Egitim / Coğrafya / Etnografya Müzesi İzmit

Etnografya Müzesi İzmit

Sponsorlu Bağlantılar

İzmit Etnografya Müzesi Telefon ve Adresi
İzmit Etnografya Müzesi

Kocaeli Arkeoloji ve Etnografya Müzesi, İzmit’te Eski Gar Alanı’nda bulunuyor. Bu alandaki binalar 1873-1910 yılları arasında inşa edilmiş. Eski Gar Binası Kocaeli Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu, kompleks içinde kalan Ambar Binası ise Restaurant olarak hizmet veriyor. Bu alan eski demiryolu güzergahında bulunuyor. Türkiye’de bir ilk örnek olan vagon restaurant da bu alanda. Arkeoloji ve Etnoğrafya Müzesi’ne ayrılan bölümde Tamir Atölyesi, Su Deposu, Lojman Binası gibi binalar bulunuyor. İki adet Tekel Deposu birleştirilerek (Arkeolojik ve Etnografik eserler için) teşhir salonları oluşturulmuş.

Müzede Paleolitik, Helenistik, Roma, Bizans ve Osmanlı dönemlerine ait eserler sergileniyor. Müzeyi pazartesi hariç diğer günler saat 09.00 ile 16.30 arası ziyaret etmek mümkün.

Sponsorlu Bağlantılar
Aramalar
    /izmit ernografya müzesi

Hakkında Helen

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top