Pazartesi , Ekim 20 2014
Son Haberler
Anasayfa / Soru Cevap / Biliyormusunuz? / Evde Adonis Kası Nasıl Yapılır

Evde Adonis Kası Nasıl Yapılır

Sponsorlu Bağlantılar

Evde Adonis Kası Nasıl Yapılır

Adonis kası bir çok sporcunun çok istediği bir kas görünümüdür.

Bir çok kişi özellikle Brad Pitt’in vücudunu Fight Club adlı filmde seyrettikten sonra Adonis kasına hayran kalmıştır. Bu makalemizde Adonis kası nedir, Adonis kası nasıl yapılır gibi sorularınıza cevap bulabileceksiniz.

Adonis kası gözükmesi için ilk yapılması gereken vücut yağ oranımızı %10 civarında bir değere getirmemiz gerekir.Vücut yağ oranımızı düşürmek içinse haftada en az 3 gün kardiyo egzersizler yapmak gerekir.Kardiyo egzersizlere örnek olarak koşma veya hızlı tempoda yürümeyi örnek olarak verebiliriz.Vücut yağ oranımızı düşürdük ve sıra bana göre dünyanın göze en estetik gözüken adonis kaslarını geliştirmeye geldi.

Adonis Kası Nasıl Yapılır

Vücudunuzda Adonis kası’nın belirgin olması için 3 faktör vardır. Yağ oranı, Genetiğiniz ve antrenman şekliniz.

Vücut Yağ Oranı:
Karın bölgenizde fazladan yağınız varsa, bu kas grubu büyük ihtimalle gözükmeyecektir. Bu nedenle Adonis kası görünsün istiyorsanız, yağ oranınızı düşürmeye çalışın. Çözüm; Diyet ve kardiyo.

Adonis Kası İle Genetiğinizin Bağlantısı
Spor yapmayan ve ince olan bazı kişilerin adonis kası belirgindir. Genetiklerinden dolayı daha belirgindir. Bu kişiler özellikle spor yaptığında adonis kasını daha belirgin hale getirebileceklerdir.

Adonis kası için bir çok egzersiz hareketi uygulanabilir. Ancak daha önceden belirdiği gibi yağ oranınız düşük olmalı. Haftada 3 gün karın kasları çalışmanız gerekmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Hakkında Serkan

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top