Cumartesi , Kasım 22 2014
Son Haberler
Anasayfa / Soru Cevap / Biliyormusunuz? / Evde Espresso Nasıl Yapılır

Evde Espresso Nasıl Yapılır

Sponsorlu Bağlantılar

Evde Espresso Nasıl Yapılır

Evde kendi espresso makinenizde mis gibi bir espresso yapmak mı istiyorsunuz? Dikkat etmeniz gereken bazı hususlar var onlara dikkat ederseniz espressonuzu afiyetle içebilirsiniz.

1) Kahvenin çekilmesi: Eğer kahvenizi ideal incelikte öğütülmüşse espressonuz makinadan fincana yavaş yavaş boşalacaktır. Kalın çekilmiş çekirdek kullanmanız durumunda parçacıklı ve sulu bir espresso elde edeceksinizdir. Eğer çok ince çekilmiş kahve kullanırsanız, bu seferde espressonuz oldukça acı olacaktır.

2) Hangi basınçta, hangi kahve: Espresso hazırlarken bir diğer adım ise makinanın kullanımıdır. Eğer düşük basınçlı bir makina kullanıyorsanız, ince çekilmiş ancak bir miktarda çekirdek içeren bir karışım kullanmanız güzel sonuç verebilir.

3) Filtre haznesinin doldurulması: Kahvenin suyla buluştuğunda şişebilmesi için haznede oldukça küçük bir boşluk bırakmalısınız. Eğer olması gerekenden daha çok boşluk bırakırsanız, espresso homojen şekilde ve istenilen yavaşlıkta süzülemeyeceği için makinadan fışkırarak çıkacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar
Aramalar
    /evde espresso kahve nasıl yapılır

Hakkında Serkan

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top