Perşembe , Ekim 23 2014
Son Haberler
Anasayfa / Bilim / Galileo Galilei Buluşu Hakkında Bilgi

Galileo Galilei Buluşu Hakkında Bilgi

Sponsorlu Bağlantılar

Galileo Galilei Buluşu Ne Kadar Sürede Gerçekleştirildi

Galileo Galilei Buluşları

Galileo Galilei Buluşu Nedir

Galileo Galilei İtalyan fizikçi, matematikçi, gökbilimci ve filozof.

Gökbilimi ve Teleskop: Galileo 1609′da Hollandalı bir mucitin icat ettiği teleskobu bir arkadaşın aldığı mektuplar aracılığı ile öğrenmişti.Bu mektuplardan yola çıkarak ve kendi becerilerini kullanarak bir dizi teleskop geliştirmeye başladı. 1610′da bir cismi 30 kez büyüten bir teleskop geliştirdi. Sonrasında teleskoplarını kullanarak uzayı gözlemlemeye başladı.

Temmuz 1610′da teleskobunu Satürn gezegenine çevirdi ve Satürn’ün üç parçadan oluştuğunu gördü.Teleskobu Satürn’ün çevresindeki halkayı gösteremiyordu ve halkayı iki tarafında parçalar olarak görüyordu. Aynı sene Venüs’ün Ay benzeri evrelerden geçtiğini gördü ve Venüs’ün Güneş etrafında döndüğü sonucuna vardı. Ama bu gözlemini Dünya’nın Güneş’in etrafında döndüğü tezi için kullanmadı, sadece Venüs’ün Güneş etrafında döndüğü sonucuna vardı.

Astronomi bilimi ilgili çalışmalar, optik teleskobun icadı ve geceleri gökyüzünü incelemek için kullanımı 1600′lere kadar dayanır. Galileo Galilei teleskopu icat etmedi, ama sistematik olarak göksel nesneleri gözlemlemek için kullandı ve buluşları ilk kayıtları oluşturdu.

1610 yılında yaptığı bu gözlemlerini bir kitap haline getirdi.

Sponsorlu Bağlantılar
Aramalar
    /galileo hakkında kısa bilgi/galileo fizik buluşları hakkında kısa bilgi/galileo galilei buluşları/galileo galilei buluşu nedir/galileo galilei hakkında çok kısa önemli bilgiler

Hakkında Helen

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top