Cumartesi , Şubat 16 2019
Son Haberler
Anasayfa / Genel / Hafızaya İyi Gelen Bitkiler
Hafızaya İyi Gelen Bitkiler

Hafızaya İyi Gelen Bitkiler

Sponsorlu Bağlantılar

Hafızaya İyi Gelen Bitkiler

Hafızaya İyi Gelen Bitkiler

Özellikle anne babaların çocukları için mutlaka okuması ve özen göstermesi gereken konulardan birisi olarak düşündüğüm bu konuyu sizlerle paylaşmak istedim.

Unutkanlık hayatın kısıtlanmasına neden olan, zihnin yorgunluğuyla oluşan bellek bozukluğu neticesi ortaya çıkan durumdur. Özellikle yaş ilerledikçe artan unutkanlık, alzheimer’a dönüşme riski taşıdığından ciddiye alınmalıdır.

İki tip unutkanlık vardır. Biri tedavi edilebilen basit unutkanlık, diğeri ise kötü unutkanlık yani alzheimer gibi büyük hücre yıkımlarıyla oluşan unutkanlıktır.

Hafızayı güçlendirmek unutkanlığı tedavi etmenin en önemli yoludur. Bu nedenle beslenmeye özen göstermek gerekir. Hafızayı kuvvetlendiren faydalı bitkilerden bazıları şöyledir;

Ceviz; şekil olarak beyni andıran cevizi, her gün düzenli olarak tüketerek hafızamızın güçlenmesini sağlayabilir, buna ek olarak etkili bir konsantrasyon için de cevizden yararlanabiliriz.

Üzüm; kuru ve yaş olarak tüketebileceğimiz üzüm de, hafızayı güçlendirir ve konsantrasyonu sağlar.

Soğan; beynin işlevini arttırır. Zihin yorgunluğuna şifa kaynağıdır.

Buğday; Buğdaylı besinleri de tüketerek zihnin işlevselliğini arttırabilir ve konsantrasyon bozukluklarının düzenlenmesini sağlayabiliriz.

Karanfil; çiğneyerek ya da takviye olarak kullanacağımız karanfil de, hafızayı güçlendirmekte, zihni açmakta ve unutkanlığı gidermede etkili bir şifa kaynağıdır.

Sponsorlu Bağlantılar

Ahududu; zihnin yorgunluğunu giderir. Ahududu ve kereviz de zihnin yorgunluğunu alan diğer besinlerdendir.

Aramalar
    /gitar ve şarki akorları

Hakkında Helen

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top
Sayaç
Besucherzähler
Sayaç
Veritabanına bağlantı sağlanamadı