Pazartesi , Kasım 24 2014
Son Haberler
Anasayfa / Meslekler / Halkla İlişkiler Ve Tanıtım Nedir Ne İş Yapar

Halkla İlişkiler Ve Tanıtım Nedir Ne İş Yapar

Sponsorlu Bağlantılar

Halkla İlişkiler Bölümü Hakkında – Halkla İlişkiler Bölümü Mezunları Ne İş Yapar?

Açıköğretim verilen bu bölümde halkla ilişkilerin uygulama biçimleri üzerine eğitim ve araştırma yapan elemanlar yetiştirilir.

Programın Amacı: Halkla ilişkiler ve tanıtım programının amacı gerek kamu gerekse özel sektör kuruluşlarının halkla ilişkiler reklam ve tanıtım birimlerinde çalışacak nitelikli elemanları yetiştirmek ve bu alanda araştırma yapmaktır.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler: Halkla ilişkiler programının 4 yıllık eğitim süresinin ilk iki yılında sosyoloji psikoloji siyaset bilimleri ekonomi hukuk ve istatistik gibi temel dersler okutulmaktadır. Daha sonraki yıllarda reklamcılık fotoğrafçılık iletişim vb. konularda eğitim yapılmaktadır.

Gereken Nitelikler: Halkla ilişkiler ve tanıtım programına girmek isteyen bir kimsenin sosyal bilimlere ilgili ve bu alanda başarılı normalin üzerinde bir sözel yeteneğe ve ikna gücüne sahip girişken insanlarla etkileşimde bulunmaktan hoşlanan çevredeki kaynakları seferber edebilen yaratıcı bir kişi olması gerekir.

Mezunların Kazandıkları Ünvan ve Yaptıkları İşler: Halkla ilişkiler programını bitirenler çeşitli kurumlarda “Halkla İlişkiler ve Tanıtım Elemanı” olarak görev alırlar.

Çalışma Alanları: Hakla ilişkiler ve tanıtım alanında yetişenler resmi ve özel kuruluşların tanıtım birimlerinde reklam ve kamuoyu araştırmaları ile ilgili kuruluşlarda görev alabilirler. Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölüm özel ve kamu kesiminde halka ilişkilerin uygulama biçimleri üzerine ve eğitim araştırma yapar. Halkla ilişkiler uzmanını amacı çalıştığı kurumu halka tanıtmak kurum ile halk arasında iletişim sağlamaktır. Bunun için kurumu tanıtıcı broşürler raporlar hazırlayarak bunları kitle iletişim araçlarıyla halka duyururlar. Kurum ileri geleneklerinin konuşma ve yazışmalarının gözden geçirirler. Basın konferans yıldönümü toplantıların beklenen etkiyi yapması için gerekli koşullar hazırlarlar. Kısaca çalıştığı kurum hakkında çevrede olumlu izlenimler oluşturmaya çalışırlar. Mezunlar bank fabrika hastane üniversite gibi özel ve kamu sektörüne ait çeşitli kurumlarda çalışabilirler.

Sponsorlu Bağlantılar
Aramalar
    /halkla ilişkiler ve tanıtım ne iş yapar/halkla ilişkiler ve tanıtım nedir ne iş yapar

Hakkında Helen

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top