Son Haberler
Anasayfa / Genel / Havalar Tamamen Ne Zaman Isınacak ?
Havalar Tamamen Ne Zaman Isınacak ?

Havalar Tamamen Ne Zaman Isınacak ?

Sponsorlu Bağlantılar

Havalar Tamamen Ne Zaman Isınacak ?

hava_durumu

Artık havalar ısınsa da şöyle rahat rahat çıkıp dolaşsak diyenleri duyar gibiyim. Evet gerçekten de kış mevsimini çoğu kişinin sevmediği, yaz aylarını sabırsızlıkla beklediği bir gerçek. Fakat yazın güzel ve sağlıklı geçebilmesi kış mevsiminin de bol yağmurlu, karlı ve soğuk geçmesine bağlı.  İşte meteorolojinin açıklamış olduğu 5 Günlük Hava Tahminini sizlerle paylaşmak istedim. Bakalım önümüzdeki günlerde hava nasıl olacak. Yağmur ve soğuklar ne zaman geçecek bakalım.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, Balkanlar üzerinden gelen soğuk havanın etkisinde bulunan ülke genelinde hissedilen ani sıcaklık düşüşünün, yarın batı bölgelerden başlayarak yerini hissedilir derecedeki sıcaklık artışına bırakması bekleniyor.

Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu ile Güneydoğu Anadolu’nun doğusunda yarın yağış beklenirken, yağışların Güneydoğu Anadolu’nun doğusunda yağmur, diğer kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

Batı bölgelerde yağışın etkisini kaybetmesi ve rüzgarın güneybatıya dönmesi ile birlikte hava sıcaklığının hafta başından itibaren tekrar artışa geçeceği ve özellikle salı, çarşamba ve perşembe günleri ülke genelinde hissedilir derecede artacağı tahmini yapılıyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Ayrıca, bu gece ve yarın sabah saatlerinde Marmara’nın yüksekleri ve Trakya kesimi, İç Ege, Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu, Batı Karadeniz, Orta ve Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ve Doğu Anadolu’da; salı günü de Orta ve Doğu Karadeniz, İç Anadolu’nun doğusu ve Doğu Anadolu’da kuvvetli buzlanma ile tarımsal faaliyetlerin sürdüğü kesimlerde zirai don olayı beklendiği, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

Hakkında Helen

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top