Son Haberler
Anasayfa / Dini Bilgiler / İftardan Sonra Yapılması Gerekenler

İftardan Sonra Yapılması Gerekenler

Sponsorlu Bağlantılar

İftardan Sonra Yapılması Gerekenler

İftardan sonra fırsatınız varsa mutlaka 30 dk kadar yürümeli ve temiz hava almalısınız. Mide dinlenmeli ve kaslarınızı az da olsa çalıştırmalısınız. Tansiyonunuz düzenli olmalı ve kandaki değerler normale düşmeli. Yatmadan yaklaşık 1 saat önce ara atıştırma yapabilir özellikle uyku esnasında kandaki şeker seviyesinin dengede olmasını sağlayabilirsiniz.

Ayrıca yastığınızı kırk derece kadar bir açıya ayarlamalı ve rüflü oluşmasını engellemelisiniz. Yatış pozisyonunun da mide problemlerine zemin hazırladığını unutmayın. İftardan sonra taze meyve, bol su ve meyveli yoğurt olabilir veya taze mısır da tercih edilebilir. Kuru meyve de alternatifler arasındadır. Kaçamak yapılıyorsa 2 top dondurma ile sınırlı kalmak gerekir.

Ramazanda İftarda Yapılan Hatalar

Gün boyu açlığın etkisi ile iftarda gözü kapalı yemeklere saldırabiliriz.Bu tarz beslenme tarzının yanlış olduğunu bilmek gerekir.Fakat çoğu insan kendisine hakim olamaz ve bütün yemeklerden tıka basa yemeyi tercih eder.Peki bu gibi durumlarda ne yapmak gerekir?Madem kendimize hakim olamıyoruz o zaman iftardan sonra bunu telafi edelim.Sadece tıka basa yiyenler için değil herkes için iftardan sonra yapılacak öneriler bulunmakta.Amaç tabiki sağlık..

Sponsorlu Bağlantılar

Beslenme ve Diyet Uzmanı
Aylin Yılmaz

Hakkında Serkan

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top