Pazar , Kasım 23 2014
Son Haberler
Anasayfa / Egitim / İnternetin Buluş Hikayesi

İnternetin Buluş Hikayesi

Sponsorlu Bağlantılar

İnternetin Buluş Hikayesi
İnternetin hikayesi insan iletişiminde telefonunkinden daha dramatik etkisi olan bir buluşun gelişimini çizer.
İnternetin başlangıçları soğuk savaşın ilk yılları olarak da değerlendirilebilir.

İnternetin bulunuşu, Vinton Cerf tarafından tamamen iyi niyetli olarak ortaya çıkarılmıştır. O dönemde karısının kulakları duymayan Cerf, karısı dünya ile bağlantı halinde olabilmesi için interneti geliştirdi. California Üniversitesi’nde bilgisayarlar arasında bilgi transferi sistemi ile ile uğraşan ve iyi bir matematik mühendisi olan Cerf, interneti geliştiren bilim adamları arasında yer almayı başarmıştır.

Çağımızın en büyük buluşlarından birisi de hiç kuşkusuz ki internettir. İnsanların tüm dünya ile bağlantıda kalmasını sağlayan bu teknoloji, buluş süresince çok önemli olayları da beraberinde getirmiştir. Vinton Cerf, 1870’li yıllarda genç bir matematik mühendisi olarak bilinmekteydi.

İnterneti bugünkü şekilde kullanmamız 1990’arın başında HTML(Yüksekmetin Aktarma İletişim Kuralı)yi bulan İngiliz bilim adamı Tim Berners-Lee tarafından sağlanmıştır.

Sponsorlu Bağlantılar
Aramalar
    /internetin buluş hikayesi

Hakkında Serkan

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top