Son Haberler
Anasayfa / Dini Bilgiler / islam peygamberleri isimleri

islam peygamberleri isimleri

Sponsorlu Bağlantılar

islam peygamberleri isimleri

İslam peygamberleri, ilki Âdem sonuncusu Muhammed olan, İslam dinine göre peygamber oldukları kabul edilen dinî şahsiyetlere denir.

Kur’an’ın ifadesi “Dini doğru tutun ve onda ayrılığa düşmeyin diye, din olarak Nuh’a tavsiye etiğimizi, sana vahiy ettiğimizi, İbrahim’e Musa’ya ve İsa’ya tavsiye ettiğimizi, sizin için hukuk düzeni yaptı. Fakat kendilerini çağırdığın bu nizam Allah’a ortak koşanlara ağır geldi. Allah dilediğini kendine seçer ve onu doğru yola iletir.” (Şura Suresi 13)

İslam’a göre bütün peygamberler bu din üzerinde gönderilmiş zamana göre şeriat getirmişlerdir. Kuran’ı ifade “Onlara iyice açıklasın diye her peygamberi kendi kavminin diliyle gönderdik. Sonra da Allah dilediğini saptırır dilediğinide doğru yola iletir. Çünkü o güç ve hikmet sahibidir.” (İbrahim Suresi 4)

Kur’an “Allah katında din İslamdır” ve Son Peygamber Muhammed “Ben atam İbrahim’in dini üzere geldim” diye ifade etmiştir.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ile başlayan ve Muhammed kadar gelen bütün peygamberler aynı dini takip etmişlerdir. Bütün Peygamberler bu dini devam ettirmişlerdir.

Hakkında Helen

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top