Son Haberler
Anasayfa / Genel / Kurban Bayramında Hava Durumu Nasıl Olacak
Kurban Bayramında Hava Durumu Nasıl Olacak

Kurban Bayramında Hava Durumu Nasıl Olacak

Sponsorlu Bağlantılar

11 Ekim 20 Ekim 2013 Kurban Bayramı Tatilinde Hava Durumu Nasıl Olacak

bayramda hava nasıl olacak

Bugünden itibaren bozan hava, kabaran bulutlar, güneşin bir görünüp bir kaybolması hepimizin aklına; Eyvah kurban Bayramı da geliyor. Hava Kurban bayramında da böyle olursa, kurban keserken perişan olursak, yağmur yağarsa, yağmurda çamurda kurban kesmek çok zor olacak dedirttiğinden eminim. Kimileri kurbanı nasıl keseriz kötü havada diye düşünürken Kimileri de 9 günlük tatili fırsat bilip sahil kentlerine, Tatil beldelerine plan içinde. Elbetteki bu işten en karlı olanlar tatilciler diyorum. Bakalım bu dokuz günlük Kurban bayramı tatilinde meteroloji hava durumu için neler söylemiş bir göz atalım.

11-20 ekim 2013 Meteoroloji Kurban Bayramı Tatili Hava Durumu


2013 kurban Bayramında Hava Nasil Olacak 2013 Kurban Bayramı Tatilinde Hava Durumu Nasıl Olacak Nerelerde Yağış Bekleniyor?

Bu sene Kurban Bayramı tatili tatilcilerin yüzünü güldürecek kadar uzun olacak. 11 ekim cuma günü mesai bitimiyle başlayacak 21 ekim ptesi sabahı mesainin başlamasıyla sona erecek. Planlar çoktan yapılmaya başlandı bile.. Kimileri yazın yapamadığı tatili bu tatilde yapmak için turizm bölgelerini otelleri araştırıyor; kimileri uzun süredir görmediği şehirdışındaki aile akraba ziyaretleri için bu tatili fırsat bilip yolculuk hazırlıkları yapıyor; kimileri de extra bir tatil planı olmasa da şehiriçi nasıl etkinlikler olabilir ailecek eğlenebilecekleri bunları araştırıyor. Bu planlar yapılırken herkesin ortak merakı BAYRAMDA HAVA NASIL OLACAK? Yağış olacak mı, denize girme imkanı olacak mı, açıkhava etkinlikleri için hava soğuk olur mu, bayramlık kıyafet alırken ortalama hangi sıcaklığa göre almak lazım gibi bir çok düşündüren soru.

Bu konuda en yetkili kurum tabi ki Meteoroloji Genel Müdürlüğü.. Yapılan tahminlerin doğruluğunun zamanla ilişkili olduğunu düşünürsek; yaklaşık 15 gün sonraya baktığımızda, Meteoroloji Gn. Md.’nden elde edilen bilgilere göre;

Hava sıcaklığının yurt genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin edilmektedir.
Yağışın da yurt genelinde mevsim normallerinin altında seyretmesi beklenmektedir.

Tarih yaklaştıkça sayfamız güncellenecektir. Daha detaylı bilgiye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz..

http://www.mgm.gov.tr/tahmin/aylik-tahmin.aspx#sfU

Sponsorlu Bağlantılar

Sıcak Ve Bol Güneşli Bir Bayram Tatili Diliyorum  Mutlu Huzurlu Ve De Sağlıklı   İyi Bayramlarr..

Hakkında Helen

Bir yorum

  1. Kurban bayramında inşallah hava çok güzel olur yazın bitmesi ile son tatilimiz olacak :((

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top