Salı , Kasım 25 2014
Son Haberler
Anasayfa / Türkçe Edebiyat / Kompozisyon / Ne Ekersen Onu Biçersin ile ilgili Kompozisyon Örnekleri

Ne Ekersen Onu Biçersin ile ilgili Kompozisyon Örnekleri

Sponsorlu Bağlantılar

Ne Ekersen Onu Biçersin ile ilgili Kompozisyon Örnekleri

Açıklama Yapmak İçin İzlenecek Yol:
ne ekersen onu biçersin
Açıklamamız, karşılaştığımız iyiliklerin veya kötülüklerin kendi niyet ve hareketlerimizin birer sonucu olduğunu yansıtmalıdır. Bu nedenle, düşünce düzenini şöyle kurabilirsiniz:

1 – İnsanın yaptığı iyi ve kötü davranışlar;

2 – İyiliğin iyilik, kötülüğün kötülükle karşılaşacağını bilerekamaçlarımızı kontrol etme zorunluluğu;

3- Örnekler;

4 – Fikir ve görüşlerin derlenmesi,

5 – Sonuç.

Kompozisyon örneği:

Bu dünyada herkes yaptığının karşılığını bulur. Kötüler er geç cezalarını çekerler. İyiler ise, türlü şekil ve yollarla mükâfat görürler. İyi niyetle attığımız her adım, yaptığımız her iş, er geç yüzümüzü güldürecektir.

Birçokları, karşılaştıkları zorluklardan, kötü ve sıkıntılı durumlardan yakınır dururlar. Oysa tüm kötülüklerin ve acı gerçeklerin ilk tohumu insan ruhuna atılır.

Yalnız kendini düşünmenin ve bencilliğinin ihtirasına kapılan insanoğlu, dünyayı kendi arzularını fazlasıyla doyurabileceği bir ganimet alanı sanır. Vicdan, irade ve eğitim, o büyük güçlerini göstermediği sürece kötülükler kara bir bulut gibi sarar dünyamızı.

Bazen işlerimizin gönlümüzce olmadığına, çabalarımızın meyvelerini alamadığımıza üzülürüz. Bunların gerçek nedenleri üzerinde duracağımıza koyu bir karamsarlığa kapılırız.

Hayatta atılan ilk adımlar, sonuçları bakımından çok önemlidir.
Bu nedenle hayatta, her türlü alanda ilk adımları atarken çok dikkatli olmalıyız. Yersiz düşüncelerle, yanlış davranışlarla çevremize, dolayısıyla da kendimize zarar vermekten kaçınmalıyız. Başkalarının bize karşı iyi niyetli olmalarını istiyorsak önce kendimiz iyi
olmalıyız. Önemli olan da budur.

Her birey kendi içindeki kötülük tohumlarını yok etmeyi başardığı takdirde, bu dünyada kötülük denen şey de ortadan kalkacaktır..

Sponsorlu Bağlantılar

Hakkında Helen

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top