Son Haberler
Anasayfa / Dini Bilgiler / Neden Oruç Tutarız?

Neden Oruç Tutarız?

Sponsorlu Bağlantılar

Neden Oruç Tutarız?
Oruç Allaha olan şükürlerimizden sadece birtanesidir oruç tutunca fakirin yoksulun kimsesizin halinden anlamamız çok daha kolay olur.Oruç merhametli olmamızı sağlar açın halinden anlamamızı ayrıca yardımlaşmayı sağlar.

Oruç tutmak iradenin imtihanıdır bir bakıma. Kiminle diye soracak olursanız elbetteki kendi kendimizle hiç bir şeyle uslanmayan nefsimizi oruç ile ıslah etmemiz gerekir.Allah bir hadisinde Oruç benim içindir onun mükafatını da ben vereceğim demiştir. Allah ile kul arasındadır.İnsanın kendi bedenine sözünü geçirmesidir oruç tutmak nefsine ve iradesine hakim olmaktır.

Oruç tutmak bizleri kötülüklerden alıkoyar kötü söz konuşmaktan kötü işler yapmaktan harama bakmaktan korur nefsimize ve kendimize söz geçirmeyi öğretir.

Sponsorlu Bağlantılar

Yoksulluğun yokluğun ne demek olduğunu anlamamızı sağlar.Dedikodudan ve riyadan uzaklaştırır.Oruç ibadeti sadece aç kalmak anlamına gelmemelidir aç insanları bulmayı ve onlara yardım etmeyi bizlere tavsiye eder.Oruç tüm vücutla Allahın rızasını almak için tutulmalıdır gösteriş için değil başkalarının bilmesi yada bilmemesi hiç önemli değildir.Allahın biizm oruç tuttuğumuzu bilmeis yeter.

Hakkında Serkan

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top