Pazartesi , Eylül 15 2014
Son Haberler
Anasayfa / Meslekler / Patoloji Laboratuvar Teknikleri Bölümü Nedir

Patoloji Laboratuvar Teknikleri Bölümü Nedir

Sponsorlu Bağlantılar

Patoloji Laboratuvar Teknikleri Bölümü Nedir

Patoloji Laboratuvar Bölümü Mezunları Ne İş Yapar?

Patoloji laboratuvarı programının amacı hastalıklı dokuların incelendiği patoloji laboratuvarlarında çalışacak ara elemanları yetiştirmektir. Patoloji laboratuvar teknikeri devlete ve özel kuruluşlara ait hastanelerde özel patoloji ve histoloji laboratuvarlarında adli tıp kurumlarında görev alabilirler.

Programın Amacı: Pataloji laboratuvar programının amacı hastalıklı dokuların incelendiği patoloji laboratuvarlarında çalışacak elemanları yetiştirmektir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler: Pataloji laboratuvar programında kimya biyoloji biyokimya alanı ile ilgili derslerden başka laboratuvar teknolojisi ile ilgili dersler de okutulur ve uygulamalar yaptırılır.

Gereken Nitelikler: Patoloji laboratuvar programına girmek isteyenlerin kimya ve biyolojiye ilgili ve bu alanlarda başarılı dikkatli sorumlu ve kapalı yerlerde çalışmaktan hoşlanan kimseler olmaları gerekir.

Mezunların Kazandıkları Ünvan ve Yaptıkları İşler: Patoloji Laboratuvar programını bitirenlere “Patoloji Laboratuvar Teknikeri” ünvanı verilmektedir. Patoloji laboratuvar teknikeri patoloji laboratuvarlarında insan ve hayvan dokularının ve sıvılarının mikroskobik incelemeye hazır hale getirilmesine kadar gerekli işlemleri yapar bunun için gereken teknolojiyi kullanır.

Çalışma Alanları: Patoloji laboratuvar teknikeri devlete ve özel kuruluşlara ait hastanelerde özel patoloji ve histoloji laboratuvarlarında Adli Tıp kurumlarında görev alabilirler.

Sponsorlu Bağlantılar
Aramalar
    /patoloji laboratuvar teknikleri bölümü nedir/patoloji ve laboratuvar teknikleri bölümü nedir/patoloji laboratuvar teknikleri bölümü hakkında bilgi/tıbbi laboratuvar teknikleri bölümü mezunları

Hakkında Helen

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top