Son Haberler
Anasayfa / Dini Bilgiler / Ramazanda Ne Yapılır

Ramazanda Ne Yapılır

Sponsorlu Bağlantılar

Ramazanda Ne Yapılır
Ramazan ayına bir haftadan daha a bir zaman kala Ramazanımızı nasıl geçirmeliyiz Ramazanda neler yapmalıyız kısaca deyinmek istedik Öncelikle Ramazan ayında Oruç tutulmalıdır oruçlarımızı sağlığımız el verdği sürece tutmalıyız,Kuranı kerim okuyabilen müslüman kardeşlerimiz Kuranı kerimi hatmelidirler.Ramazan ayında namazlarımızı aksatmamalıyız Akşamları iftardan sonra Camilere gidip Teravih namazını kılmalıyız camiye gidemeyenler evlerindede Teravih namazını eda edebilirler…Ramazan ayında bol bol tövbe etmeli Allahdan bilerek veya bilmiyerek yapılan tüm günahlarımızın affını dilemeliyiz…Fitre ve zekat verilmeli fakirlere aç ve yoksullara yardım edilmelidir..

Oruç çok önemli bir ibadet ama oruç tutup sevabı kazanamama tehlikesi de var. Eğer gereklerine uyulmaz, kaçınılması gerekenlerden de kaçınılmazsa, emekler boşa gider, yazık olur.

Peygamber (sav) Efendimiz buyuruyorlar ki: Nice oruç tutan insan vardır ki, tuttuğu oruçtan ona bir kâr, bir kazanç, bir sevap gelmez, ancak aç kalmış olur. Aç kalmaktan başka eline bir şey geçmez.

Sponsorlu Bağlantılar

Demek ki, elimizden geldiği kadarıyla -zorunlu haller dışında- ibadetlerin bütün gereklerini yerine getirmemiz gerekiyor. Tabi gevşeklik ve tembellik nefsin heva ve arzularındandır, zorunlu hallerden olmadığını unutmamalıdır.

Hakkında Serkan

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top