Son Haberler
Anasayfa / Dini Bilgiler / Sahurda Tatlı Yemek

Sahurda Tatlı Yemek

Sponsorlu Bağlantılar

Sahurda Tatlı Yemek
Ramazan ayında iftar ve sahurda olsun hafif tatlılar tercih edilmeli bilhassa sütlü tatlılar Muhallebi,sütlaç gibi sütle hazırlanan hafif tatlıları tüketebilirsiniz..

Sahurda reçel yiyin İlle de tatlı tüketilmek isteniyorsa; tatlının iftardan sonra tüketilmesi daha uygundur. Sahurda bir tatlı kaşığı kadar pekmez, bal veya reçel gibi yiyeceklerden birinin yenmesi yeterlidir.

Ramazan-da tatlı tüketirken dikkatli olmak gerekir. Hiçbir tatlı iftarda ve sahurda yenilmemelidir. Hepsi ara öğünde tüketilmeli, üzerlerine de bol tarçın ekilmelidir. Porsiyon miktarına dikkat edilerek, haftada üç kere tatlı yenilebilir.

Hamur işi veya kızartılmış tatlılar yerine; fırında pişmiş meyve tatlıları, sütlü tatlılar, meyve salataları, güllaç ve kuru meyveleri tercih etmek daha sağlıklıdır.

Sponsorlu Bağlantılar

Bu sene Ramazan ayının yaz aylarına denk gelmesiyle tatlı alternatifleri arasına dondurma da eklendi. Çikolatalı ve karamelli dondurmalar yerine; meyveli, sade, sakızlı veya sütsüz meyveli dondurma tercih etmeniz yararlı olacaktır.

Hakkında Serkan

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top