Son Haberler
Anasayfa / Dini Bilgiler / Sahurda Yenebilecek Şeyler

Sahurda Yenebilecek Şeyler

Sponsorlu Bağlantılar

Sahurda Yenebilecek Şeyler
Sahurda yediğimiz yemekler bazen bizi bütün gün tok tutarken, Yeri geldiğinde bir saat içinde bile acıktırabilir. Özellikle susatmayacak şeyler yemenin ayrı bir önemi vardır. Sahur menülerinin tok tutan besinlerle hazırlanması durumunda, daha sağlıklı ve kolay oruç tutulabilir.

Ramazanda sahur ve iftarda sıvı dengesinin korunması önemlidir. Oruç tutan kişilerin yaşadığı sıvı kaybı, komposto, meyve suyu ve hoşaf gibi içecekler aracılığıyla giderilebilir.

Sahurda diğer öğünlere göre daha hafif ve daha çok tok tutan, kan şekerini daha yavaş yükselten besinler tercih edilmelidir. Bu besinler arasında et, süt, yoğurt, peynir, yumurta gibi protein bakımından zengin besinlerin yanı sıra sebzeli börekler ve meyve yenilmelidir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bunun yanında karbonhidrat için tam buğday ekmeği, çavdar ekmeği, makarna, patates (haşlanmış), bulgur pilavı gibi karbonhidrat içeren besinler alınmalıdır. Domates, salatalık, biber gibi sebzelerde mutlaka yenilmelidir. Bunun yanında, mineral ihtiyacı da maden suyu ile sağlanabilir. Vücudun kitlesine göre bir veya iki şişe maden suyu vücut için gerekli minerali karşılar.

Hakkında Serkan

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top