Son Haberler
Anasayfa / Egitim / Coğrafya / Sünnet gölü Bolu

Sünnet gölü Bolu

Sponsorlu Bağlantılar

Sünnet gölü Bolu
Sünnet Gölü Mudurnu Doğal Yaşam Oteli

Mudurnu Doğal Yaşam Oteli, 1020 m. yükseklikteki Sünnet Gölü ‘nün hemen kıyısında, çam kokuları ve gölün eşsiz manzarası eşliğinde bir tatil imkanı sunuyor.

1020 m yükseklikte 18-75 hektar büyüklüğündeki Sünnet Gölü; İstanbul’a 290, Ankaraya 280, Abant’a 55, Bolu’ya 85, Göynük’e 20, Mudurnu’ya ise 28 km. uzaklıkta.

İletişim
Sünnet Gölü Mudurnu Doğal Yaşam Oteli
Adres : Sünnet Gölü Kenarı Göynük/BOLU
Tel : +90 374 464 12-00-01-02 Fax : +90 374 464 11 91

Fevkalade güzelliğe sahip olan gölde çok lezzetli mercan ve alabalıklar mevcuttur. Olta balıkçılığı ile bu balıkların avlanması serbesttir. Sünnet gölünde konaklama ve yeme-içme hizmeti veren bir tesis bulunmaktadır. Göl etrafında; piknik, yürüyüş, koşu ve bisiklet sporu yapabilme imkanı vardır. Sünnet Gölü dar ve derin bir vadinin heyelan sonucu tıkanmasıyla oluşmuştur. Gölün dibinden ve küçük bir ırmaktan beslenmektedir. Bitki örtüsü; karaçamlar, yeşille mavinin doyumsuzluğunu ortaya koyuyor.820 m. yükseklikte olan Sünnet Gölü 18.75 hektar büyüklüğündedir. Göl etrafında; kızılcık, dağ nanesi, kalabak yaprağı(lalesi), dağ fındığı ve böğürtleni yetişmektedir. Dağ kekiğinin kokusunun insana verdiği hazzı herhalde tarif edemem.
NASIL GİDİLİR
Sünnet Gölü;İstanbul’a 290 ,Ankara’ya 280,Abant’a 55,Bolu’ya 85,Göynük’e 20,Mudurnuya ise sadece 28 km uzaklıktadır.
İstanbul’dan gelecekler için;Otobandan Akyazı-Mudurnu çıkışından çıktıktan sonra Kuzuluk Kaplıcalarının öünden geçiyoruz. Taşkesti beldesini geçtikten 8 km.sonra Sünnet Gölü 16 km tabelasından sağa dönüyoruz.
Ankaradan gelecekler için;Ayaş, Beypazarı, Nallıhan dan sonra Mudurnu’ya geliyoruz. Mudurnu’ya girmeden Göynük istikametine devam ediyoruz. Göynük ve Sünnet Gölü tabelasını gördüğünüz sapaktan sola dönüyoruz.
NE YENİR
Öncelikle yol üzerindeki tesislerde alabalık yiyebilirsiniz. Keşli cevizli makarna, erişte, kızılcık lahana çorbası, Göynük bomba fasulyesi ile Mudurnu yayla tavuğundan tadabilirsiniz.
NEREDE KALINIR
MudurnuTavukçuluk Doğal Yaşam Tesisleri, 45 odalımodern bir tesis. Çevreyle uyumlu ve iyi birmutfağı var.

snnet133333

sunnetgolu1_2

sunnetgolu2_2

sunnetgolu3_2

sunnetgolu4_2

sunnetgolu5_2

sunnetgolu6_2

sunnetgolu7_2

sunnetgolu8_2

Sponsorlu Bağlantılar

sunnetgolu9_2

Aramalar
    /snnet gl

Hakkında Serkan

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top