Cumartesi , Kasım 29 2014
Son Haberler
Anasayfa / Dini Bilgiler / Sünnet Nedir?

Sünnet Nedir?

Sünnet Nedir?
Sünnet Ne kısaca sünnet ne demek tanımı Sünnetin sözlük anlamı şöyledir. Sünnet yol gidiş tabiat, prensip, kanun anlamlarına gelir.Sünnet’in Terim anlamı ise, Peygamber Efendimizin (a.s.m.) söz ve fiillerinin ve takrirlerinin tümü manasına gelir.Sünnet Sözcük anlamı olarak ayrıca adet, giriş demektir Sünnet; Resulullah (sav)‘ın farz ve vacibin dışında söylediği ve yaptığı fiillerdir Sünnet iki’ye ayrılır.

Sünnet’i Müekkede ne demektir.Peygamber Efendimizin çoğu zaman yaptığı, pek az yapmadığı sünnete Sünnet-i Müekkede denir Sabah, öğle ve akşam namazlarının sünnetleri gibi.

Sünnet-i Gayri Müekkede ise şöyledir. Peygamber Efendimizin ara sıra yaptığı sünnete Sünnet-i Gayri Müekkede denir İkindi ile yatsı namazının ilk sünneti gibidir.

Aramalar
    /sünnet nedir kisaca/sünnet nedir kısa bilgi/filazof sünnet nedir kisaca/sünnet nedir kısaca anlat/sünnet nedir kısaca bilgi

Hakkında Serkan

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top