Perşembe , Ekim 23 2014
Son Haberler
Anasayfa / Meslekler / Tarım Makineleri Bölümü Ne iş Yapar

Tarım Makineleri Bölümü Ne iş Yapar

Sponsorlu Bağlantılar

Tarım Makineleri Bölümüiş imkanları

Tarım Makineleri Bölümü Nedir? – Tarım Makineleri Bölümü Hakkında – Tarım Makineleri Bölümü Mezunları Ne İş Yapar?

Programın Amacı

Tarım ekonomisinde yetişmiş ziraat mühendisleri Orman Tarım ve Köyişleri Bakanlıklarına bağlı tüm kuruluşlarda tarım kredi kooperatiflerinde T.C. Ziraat Bankasında DSİ Genel Müdürlüğünde Hazine ve Dış Ticaret Müsteşarlığında DPT MPM Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş.’nde Türkiye Kalkınma Vakfında ve özel proje hazırlama bürolarında görev alabilirler

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Tarım makineleri programında matematik fizik kimya botanik meteoroloji ekonomi gibi temel dersler ve tarımsal yapılar ve sulama hayvan yetiştirme gibi ortak derslerden başka mekanizma tekniği termodinamik termik motorlar akışkanlar mekaniği makine dinamiği ergonomi tarım traktörleri tarımsal elektrifikasyon sulama makineleri ve tarım traktörleri tarımsal elektrifikasyon sulama makineleri ve tarım traktörleri gibi alan dersleri okutulmaktadır.

Gereken Nitelikler

Tarım makineleri alanında çalışmak isteyen bir kimsenin normalin üzerinde bir genel akademik yeteneğe ve şekil-uzay ilişkilerini ve mekanik ilişkileri görebilme yeteneğine sahip yaratıcı bir kimse olması beklenir.

Mezunların Kazandıkları Unvan ve Yaptıkları ışler

Tarım makineleri programını bitirenlere “Ziraat Mühendisi” unvanı verilir.Alanın adı diplomada belirtilir. Tarım makineleri alanında yetişen bir ziraat mühendisi çeşitli tarım ürünlerinin ekimi dikimi gübrelenmesi ilaçlanması sulanması ve toplanması işlemlerinde kullanılacak tarım makinelerini tasarlar; üretimi bakımı ve onarımı ile ilgili çalışmaları planlar ve yürütülmesini sağlar.

Çalışma Alanları

Tarım makineleri alanından mezun olan ziraat mühendisleri yetiştikleri alana göre Orman Tarım ve Köyişleri Bayındırlık ve İskân Enerji Bakanlıklarına bağlı çeşitli kuruluşlarda yetiştikleri alanlarda görev almaktadırlar. Ayrıca Tariş Çukobirlik Antbirlik gibi tarım kooperatiflerinde gıda maddeleri tarım ilaçları ve makineleri üreten fabrikalarda özel çiftliklerde çalışabilirler.

Sponsorlu Bağlantılar
Aramalar
    /tarım makineleri bölümü nedir/tarım makinaları bölümü lisans mezunu iş imkanı

Hakkında Helen

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top