Cuma , Kasım 21 2014
Son Haberler
Anasayfa / Soru Cevap / Biliyormusunuz? / Trafikte Nasıl Araba Kullanılır

Trafikte Nasıl Araba Kullanılır

Sponsorlu Bağlantılar

Trafikte Nasıl Araba Kullanılır

Araba kullanabilmek için öncelikle sakin bir kişiliğinizin olması şart. Sakin olmayan, panik atak biri, sinirli biri kolay kolay araba kullanamaz. Çünkü günümüz trafiği sakin insanları bile çileden çıkarabilecek seviyede.

Şimdi araba nasıl kullanılır sorusuna gelecek olursak. Anahtarınızı hiçbir zaman yanınızdan ayırmayın ve kapılarınızı her zaman kilitli tutun. Ayrıca ehliyet ve arabanın belgelerini de yanınızdan hiç ayırmayın.

Kapınızı açtınız arabanıza bindiniz. Yol kenarında olduğunuzu farzedelim. Sağ sol aynaları ve dikiz aynasının size uygun şekilde ayarlı olup olmadığını kontrol edin. Koltuğunuzu rahat edebileceğiniz bir şekilde ayarlayın. Emniyet kemerinizi takın. Ne olur ne olmaz. Siz hata yapmasanızda karşınızdaki hata yapabilir. Önce en solda yer alan debriyaja sol ayağımızla basıyoruz, aynı zamanda sağ ayağımızla da az birşey gaza basıyoruz. Ve arabanın anahtarıyla kontağı çeviriyoruz.

Arabamız çalışıyor. Sakın ha debriyajdan aniden ayağınızı çekmeyin. Gaza basıyorsunuz, aniden fırlarsınız öne doğru. Şimdi sol taraftan yola çıkacağız. Aynadan sol taraftan akan bir trafik olup olmadığına, araba gelip gelmediğine bakın. Yol müsait olduğunda sola sinyal yakarak debriyajdan ayağınızı yavaş yavaş çekin ve işte hareket ediyorsunuz ve yola çıktınız.

Bundan sonra arabanızı uygun viteste kullanın. Arabanız bağırmaya başladığı zaman vitesinizi uygun bir vitese alın. Zamanla araba kullanmaya alışacaksınız. Trafik kurallarına uyun. aşırı hız yapmaktan sakının.

Sponsorlu Bağlantılar

Hakkında Serkan

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top