Son Haberler
Anasayfa / Egitim / Biyoloji / Vücudumuza Yararlı Bakteriler Nelerdir?

Vücudumuza Yararlı Bakteriler Nelerdir?

Sponsorlu Bağlantılar

Vücudumuza Yararlı Bakteriler Nelerdir?

Vücudunuz için gerekli olan bazı vitaminlerin bakteriler sayesinde size yararlı hale geldiğini biliyor muydunuz?
İnsan vücudu için mutlaka gerekli olan vitaminlerden biri K vitaminidir. K vitamini kanın pıhtılaşmasında görev yapan, eksikliğinde insanı ölüme götürecek sonuçlar doğuran son derece önemli bir vitamindir. Ancak K vitamini doğada insan bedeninin ihtiyaç duyduğu şekilde bulunmaz. Vücudun bu vitamini kendi kullanabileceği hale getirmesi, yani bir anlamda “rafine” etmesi gereklidir. Ancak insan metabolizması böyle bir rafine işlemini gerçekleştiremez. Peki nasıl olup da insanlar K vitamini eksikliğinden dolayı yaşamlarını yitirmezler? Bu vitamini insanın kullanacağı hale getiren mekanizma nedir?
Sindirim sisteminde bulunan özel bakteriler, K vitaminini bir dizi işlemden geçirir ve insanın kullanabileceği hale getirirler. Bakteriler tarafından rafine edilmiş K vitamini kalın bağırsaktan emilerek kana karışır. Görüldüğü gibi bakteriler tam olmaları gereken yerde bulunmaktadır ve rafine işlemini yapacak yeteneğe sahiptir.

Sponsorlu Bağlantılar


Peki bakteriler bu özelliği nasıl kazanmışlardır? Bu yeteneği onlara veren kimdir? Evrim teorisi savunucularına göre insan ve sahip olduğu tüm sistemler şuursuz ve cansız atomların zaman içinde tesadüfler sonucu biraraya gelmesiyle oluşmuştur. Ancak akıl ve vicdan sahibi her insanın takdir edeceği gibi, tesadüflerin bir bakteriyi ortaya çıkarıp, sonra bunu insanın sindirim sistemine yerleştirip bu bakteriye insanın faydası için neler yapacağını öğretmesi mümkün değildir.

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top