Son Haberler
Anasayfa / Egitim / Yeşilayın Kuruluş Amacı ve Görevleri
Yeşilayın Kuruluş Amacı ve Görevleri

Yeşilayın Kuruluş Amacı ve Görevleri

Sponsorlu Bağlantılar

Türkiye Yeşilay Cemiyeti’nin Kuruluş Amacı ve Görevleri Nelerdir?

yeşilayın logosu

Yeşilayın Görevi; Yeşilay, insan onurunu ve saygınlığını temel alan, toplumu ve gençliği ayrım gözetmeden zararlı alışkanlıklardan korumak için çalışan, milli ve ahlaki değerleri gözeterek ve bilimsel metotlar kullanarak tütün, alkol, uyuşturucu madde, teknoloji, kumar vb. bağımlılıklarla mücadele eden; önleyici ve rehabilite edici halk sağlığı ve savunuculuk çalışmaları yürüten bir sivil toplum kuruluşudur.

Yeşilayın Kuruluş Amacı;

1-Cemiyet, Yurdumuzdaki ahlaki ve kültürel kalkınma atmosferi içinde; tütün, alkolve madde bağımlılığı gibi toplum ve gençliğin beden ve ruh sağlığını tahrip eden bağımlılıklar yanında, kumar, fuhuş, internet ve teknooji bağımlılığı gibi gençliğe ve topluma zarar veren bütün zararlı alışkanlıklarla mücadele etmek, milli kültürüne bağlı nesiller yetiştirmek amacı ile kurulmuştur.

2- Cemiyet bu çerçevede bağımlılıklarla mücadele etmek üzere toplumun bilinç, güç ve kaynaklarını harekete geçirir; insan onur ve sağlığının korunması doğrultusunda her koşulda, yerde ve zamanda desteğe muhtaç insanlara yardım eder; toplumun bağımlılıklarla mücadele kapasitesinin geliştirilmesine sürekli katkıda bulunur.

Sponsorlu Bağlantılar

3- Bu amaç doğrultusunda ulusal ve uluslararası kamu, özel ve sivil toplum kuruluşlarıyla gerekli işbirliği ve ortak çalışma organisasyonlarını geliştirir.

Hakkında Helen

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top