Son Haberler
Anasayfa / Sağlık / Zencefil zayıflatır mı?

Zencefil zayıflatır mı?

Sponsorlu Bağlantılar

Zencefil zayıflatır mı?

Zencefil zayıflamaya yardımcı olan güçlü bir şifalı bitkidir. Birçok ülkede tarihler boyunca gerçekten sevilerek ve önemsenerek tüketilmektedir. Ancak, Muhtemelen siz daha önce zencefil görmediniz ve zencefilin tadı hakkında fazlaca bir şey de bilmiyorsunuz. Zencefil şeker niyetine rahatça yenebilecek bir şifalı bitki değildir.

Oldukça keskin tat ve aromasının sizi gerçekten rahatsız edeceğine emin olabilirsiniz. Bu gün çeşitli marketlerde satılan zencefilli şekerler dahi rahatça ve zevkli bir şekilde yenebilmekten uzaktır. Ama siz de biliyorsunuz ki zencefilde bulunan faydalı aktif maddeler birçok sağlık sorunlarını giderdiği gibi zayıflatıcı etkiye de sahip ve siz sağlığınıza düşkün olduğunuz kadar zayıflamak da istiyorsunuz. Bunda dolayı zencefil yemek zorundasınız. Peki, ne yapmalıyız?

Zencefilli Bal
Zencefili yarım kaşık bal ile tükete biliriz. Ana yemekten 1 saat önce alınan zencefilli bal gerçekten işe yarayacaktır. Şöyle ki baldaki anlık enerji size katı bir tokluk hissi verirken zencefildeki aromalar ise iştahınızı kapatacak güce sahiptir. Sonuç olarak az yemek ve az enerji sizi gerekten zayıflatacaktır.

Mide şikinlikleri Zencefil
Diyet uyguluyorsunuz ve sebzeler meyveler derken bir tür şişkinlik ve hazımsızlık sizi rahatsız etmeye mi başladı? Bunun sebebi insan sindirim sisteminin meyve sebze gibi vejetaryen beslenme şekline uygun olmamasıdır.(aslında insan sindirim sistemi unlu mamuller ve hayvansal ürünleri daha iyi sindirir ve onlardan daha çok enerji alır) Bu durumda yine imdadımıza zencefil yetişecektir. Yemeklerden hemen önce veya hemen sonra içilecek zencefil çayı sindirim sisteminizi düzenleyecek ve (sizi diyete karşı soğutacak olan) sindirim şikâyetlerini önleyecektir.
Kolik ve gazlarda Zencefil
Diyettesiniz ve mideniz dâhil bütün sindirim sisteminiz yeniden şekillendi özellikle yeniden boyutlanan mideniz gerçekten küçüldü ancak bu durumda midemizden başlayan ve bağırsaklarımızda devam eden peristaltik* hareketlerin gerçekten güçlü ve düzenli olmasına ihtiyacımız var. Zencefil pişmiş yemeklerle alındığında gerçekten güçlü bir düzenleyici role soyunur ve ihtiyacımız olan peristaltik hareketlere yardımcı bir etkendir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bütün bunlardan anladığım şudur arkadaşlar. Zencefil sistemlere yardımcı olarak etkisini gösteriyor. Aslında zencefil bir başrol oyuncusu olmaktan çok, yan rollerle başrol oyuncusunu destekleyen iyi bir yardımcı aktördür.

Hakkında Arzu El

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top