Balıkçı turnuvası nasıl yapılır?

Balıkçı turnuvası nasıl yapılır?
Alaçatı International Fishing Tournament :
29.Ekim – 2.Kasım 2008

7800 Çeşme, geçen sene olduğu gibi bu senede 29.Ekim-2.Kasım tarihlerinde Alaçatı Marina’nın ev sahipliğinde yapılacak olan Alaçatı İnternational Offshore Fishing Tournament’ın ana sponsor


Birincisi26-29 Ekim 2007tarihleri arasında, Türkiye’de ilk defa 7800 Çeşme sponsorluğunda yapılan turnuvaya 21 tekne ve 80 yarışmacı katıldı. Büyük ilgi gören turnuvada 3000.-usd’lık overall ödülünü Yunan takımı ;Alsium; 16,550kg ve 16,200kg’luk orkinozlarla kazandılar. Bu kategoride 2.lik ;Mr.Chips;, 3.lük ;Şeray;’ın oldu. ;Mr.Chips; aynı zamanda 16,650kg’lık orkinozuyla ;en büyük balık; ödülünü de kazandı.
Bu yıl ana sponsorluğunu 7800 Çeşme’nin üstlendiği turnuvaya, 50’ye yakın dünya standartlarında donanımlı tekne ve 150’den fazla yarışmacı katılacak. Geçen yıl 2 tekne ile katılan Yunanistan bu sene en az 10 tekne ile katılıyor. Yunanistan dışında İtalya ve Hırvatistan ‘dan da katılım olması bekleniyor.
Kazanan tekneler toplam 8500 USD tutarında ödülün ve çeşitli sürpriz hediyelerin de sahibi olacaklar.
Turnuvanın diğer sponsorları arasında Shimano gibi balık avının vazgeçilmezleri ile yine sektörünün liderleri olan Volkswagen Marine, Mercan Yacthing ve CMS olacak. Turnuvanın ulaşımı Land Rover tarafından, yine sporcu bir ruhla sağlanacak. Gant ise deniz ve rüzgârla birlikte, sporcuların yanında yer alacak. Sponsorluğun gökyüzü ayağı ise Pegasus Airlines olacak. Port Balık ise turnuva boyunca kıyıdaki ağırlamayı denizden gelen lezzetlerle sunacak.
Yarışmacılar arasında dünyanın birçok yerinde bu turnuvalara katılmış ve ödül kazanmış, aynı zamanda iş dünyasından da yakından tanıdığımız Mustafa Taviloğlu, Hakan Dalokay, İskender Atakan, Murat İyriboz, Elvio Pennetti, Berent Akdemir, Ömer Gençtürk ve Cem Boyner gibi tecrübeli isimler bulunmakta.
IGFA kuralları uygulanılarak yapılacak olan turnuvada Offshore Fishing dünya standartları kriter kabul edilecek.

iletisim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu