Bebeğimin ek gıda alması için ne yapmalıyım?

Bebeğimin ek gıda alması için ne yapmalıyım?
ncelikle yeterli beslenip beslenememesi sorununu çözelim.. şöyleki bunun için bebek bezlerini kontrol etmelisiniz. kakasından çok idrarından anlayabilirsiniz. üç-dört tane bezi, dolu dolu ve ağır bir şekilde idrar yapmış olmalıdır.
sorununuzla ilgili söyleyebileceğim başka bir şeyse; bebeğiniz eğer 6. aya kadar daha iyi ek gıda alıyorsa hastalandığında oluşan iştahsızlığın onu etkimesinden dolayı şimdi bişey almıyordur. bebekler herhangi bir olaya çok çabuk adapte olabilir. midesi zaten küçük ve tam gelişimini sağlamadığı için o bikaç günlük iştahsızlık beslenme alışkanlığına dönüşebilir..

ÖNERİM; daha fazla ek gıda, azar azar sık sık tatlı tuzlu farklı ek gıdalar denemeniz.. böylece bebeğiniz kendi damak tadına uygun birini seçebilir ve tekrar eskisi gibi yeme alışkanlığı edinebilir.. takviye olarak biberon mamalarıda verebilrisiniz..
dikkat etmeniz gereken birkaç şey.. beslenme esnasında onu bir şekilde uyarmanız.. yani her beslenme öncesinnde aynı müziği açmanız yada aynı yerde beslemeniz. bu çocukta besleneceği ,beslenme saatinini geldiği dürtüsünü uyaracaktır..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu