Philips Android Tv Fiyatı ve Özellikleri

Philips Android Tv Fiyatı ve Özellikleri

Android TV Philips

Devir Androit devri arkadaşlar bu televizyonda da böyle telefonda da. Tüm teknolojinin beyni Androit akıllı beyine dönüşmekte ve hayatı dahada kolay hale getirmekte. Philips yeni çıkaracak olduğu Androit akıllı tv de en kısa süre içerisinde teknoloji ürünleri arasında yerini alacak. Android TV’nin Avrupa’da ki ilk temsilcisi olma yolunda ilerleyen Philips Haziran ayında Akıllı Android TV’sini satışa sunmaya hazırlanıyor. Philips’in android tv’si Haziran ayında raflardaki yerini alırken teknoloji tutkunlarıda bu heyecanı yakından yaşamak için gün saymaya başladı bile.

Android TV’nin Avrupa’da ki ilk temsilcisi olma yolunda ilerleyen Philips Haziran ayında Akıllı Android TV’sini satışa sunmaya hazırlanıyor.

4.2.2 Android sürümüne sahip olan Philips Android TV’ler, Smart TV’ler gibi tüm mobil araçlarla etkileşime girebiliyor. Mobil platformda oynamadan duramadığınız oyunları artık büyük ekranlarda akıllı kumanda yardımıyla oynayabileceksiniz.

Philips’in akıllı televizyonunda Chrome tarayıcı ile internete bağlanabilecek, flash sorunu yaşamayacak, film izleyebilecek ve hatta izlediğiniz filmleri saklayabileceksiniz.

Televizyon segmentinde akıllı TV olarak nitelenen ürünlerde üreticilerin kendi özel arayüzleri kullanılırken, Android işletim sistemi kullananlara pek sık rastlanmıyor. Philips ise bu yıl Android işletim sistemine daha fazla yer vermeyi planlıyor.
Firma CES 2014 fuarında 4 çekirdekli yeni bir işlemci taşıyan ve Android işletim sistemi kullanan akıllı televizyon serisini bu yıl piyasaya süreceğini duyurdu. Firmanın akıllı TV modelleri Ambilight serisi altında yer aldığı için Android’li modellerin de bu seri içerisinde olacağı tahmin ediliyor. Philips 2015 yılında ise tüm akıllı televizyonlarını Android işletim sistemi ile donatacak.
Philips televizyonlarında kullanacağı işlemcinin ne olduğu konusunda bilgi vermese de Qualcomm’un yeni Snapdragon 802 yongasetini temel alacağı sanılıyor. Snapdragon 802 yongasetinde 1.8GHz saat hızında çalışan 4 Krait çekirdekli işlemci, Adreno 330 grafik birimi, 4K desteği, çift bant 5. nesil WiFi, içerik koruma sistemi gibi özellikler yer alıyor.
Philips henüz Android işletim sistemli modellerin çıkış tarihi ve fiyatını netleştirmiş değil. Ancak yeni serinin yılın ilk yarısında piyasada olması bekleniyor. Otoriteler Android işletim sistemi ile firmanın büyük bir risk aldığı görüşünde.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu