Burcu Namlı Psikolojik Sorunların Yol Açtığı İntihar

Burcu Namlı Psikolojik Sorunların Yol Açtığı İntihar

psikolojik sorun

Son günlerde sık sık karşılaştığımız intihar eylemleri bana bu konu ile ilgili araştırma isteği uyandırdı. Dün televizyon kanalının birinde Burcu Namlı isimli bir bayanın İstanbul Boğaziçi köprüsünde bindiği otobüsten inerek çırıl çıplak soyunarak kendisini boşluğa bıraktı haberi idi. Bu habere çok üzüldüm. Psikolojik sorunları olan bir insan ancak bu eylemi yapabilir di. Neydi Burcu Namlıyı bu kadar üzen ve gencecik hayatına son verdirmek isteyen? Nedir bilinmez ama bir gerçek varsa o da insanların canlarına kıyacak kadar zor yaşam ve koşullar ile karşı karşıya olduğu idi.

Burcu Namlı kimdi?

bogazici-koprusunden-atlayan-burcu-namli

Niğde Üniversitesi İktisat Bölümünden mezun olduktan sonra özel bir bankada çalışmaya başlayan 35 yaşındaki Burcu Namlı, yaklaşık 4 yıl önce işinden ayrıldı. Hasan ve Emine Namlı çiftinin tek çocuğu olan Burcu Namlı, daha sonra ailesiyle birlikte yaşadığı evde el işleri ve toka yaparak zaman geçirmeye başlamış. Burcu Namlı’yı iş psikolojisi mi intihara itti ?

Namlı’nın ve annesinin Yehova Şahitleri üyesi olduğu iddia edilmişti. Burcu Namlı’nın kuzeni bugün iddiayla ilgili yazılı bir açıklamada bulundu. Ilgız Deniz Akseloğlu kuzeni Burcu’nun Yehova Şahitliği’nden ayrıldığını dile getirdi.

“DÜNYAYA GELDİĞİ GİBİ GİTMEK İSTEDİ”
Akseloğlu, Burcu’nun çıplak şekilde intihar etmesini sembolik olarak nitelendirdi. Kuzeni genç kadın için “dünyaya geldiği gibi gitmek istedi” dedi.

işte basına açıklaması

burcu-namli-intihar

Buda olayın farklı bir yüzü olmalı. Bir çoğu insanı işsizlik, geçim sıkıntısı, karın doyurma çabası, çocuklarına daha iyi yaşam suna bilmek için mücadele içinde olan ve bu sorunlarla uğraşan bir çok işsiz ve az ücrette çalışan kişilerin devletimizin imkanları doğrultusunda özel tedavi merkezleri oluşturarak bu sorunların az da olsa önüne geçilmesinde yardımcı olabileceğini düşünüyorum. Bu sorunlarla ciddi anlamda hayati tehlikeye ihtimal verebileceğini düşünülen kişilerin sorunlarına yine devlet tarafından gereği yapılmalıdır.

Bir Yorum

  1. milli kültür ve inanç böyle sorunlardan dolayı intiharı önler.inanç boşluğundan kaynaklanıyor.manevi eğitim şart

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu