Realbasic için Türkçe döküman biliyor musunuz?

Realbasic için Türkçe döküman biliyor musunuz?
Program ile ilgili bilgi:REALbasic Wide Dynamic Range teknolojileri, ışığın az olduğu veya ışığın yoğun olduğu(parlak) yerlerde ışığı ortalama düzeye getirerek gerekli
Windows, Macintosh ve Windows, kullanıcıya grafik arabirimler ve görsel iletilerle yaklaşarak, programları çalıştırmak, komut vermek gibi klavyeden girdi yazma zorunluluğunu ortadan kaldıran, Microsoft firmasının geliştirdiği bir işletim sistemidir. Windows’ta işlemleri gerçekleştirmek için klavyeden komut girmek yerine aynı işlemler fare kullanılarak gerçekleştirilebilir.

Linux ortamları için görsel olarak basic Linux, Linus Torvalds adında Finlandiyalı bir bilgisayar mühendisinin 1991 yılında Helsinki Üniversitesi’nde bir öğrenci iken Intel’in yeni işlemcisi 80386nın korumalı mod mimarisini denemek üzere geliştirmeye başladığı bir işletim sistemi çekirdeğidir. İnternette yaptığı duyuru sonucunda tüm dünyadan birçok programcının da desteği ile hızla gelişmiş ve halen aynı destek ile gelişmekte olan açık kaynak kodlu, özgür bir yazılımdır.

programlama yapabileceğiniz bir programdır. Programlama mantığı Visual Basic’e benzemekle birlikte kodlama ve kontrol farklılıkları vardır. Bazı yeni kontrollerin eklendiği ve kullanıcı arayüzünün değiştiği bu 15 günlük Sürümü üretici sitesinden veya program yoluyla alacağınız ürün anahtarıyla 15 gün boyunca kullanabilirsiniz. Bu Sürümü Windows ortamı içindir. Programın Macintosh ve Linux Sürümülerini üretici sitesindeki download linkinden işletim sistemini seçerek indirebilirsiniz. Üretici sitesinden ayrıca Visual Basic kod çevirici gibi bazı yararlı programları da indirebilirsiniz. Hoş bir program ama biraz ilgilenmek gerekiyor. Visual Basic kadar kullanışlı değil. Program kelimesi sözcük kaynağı olarak belirli şartlara ve düzene göre yapılması öngörülen işlemlerin bütünü anlamına gelmekte ve ayrıca izlence olarak tanımlanmaktadır. Ancak günümüz Türkçe kullanımı içinde genel anlamı, yapılacak bir işin bölümlerini, bu bölümlerin sırasını ve zamanını gösteren tasarı, planlama şekline dönüşmüştür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu