Samsung Kavisli Ekran Oled Tv Özellikleri ve Fiyatı

Samsung Kavisli Ekran Oled Tv Özellikleri

Samsung Oled Tv Fiyatı

Samsung Harikalar yapmaya devam ediyor. Teknolojide devleri üreten Samsung yeniliklerine yenilik eklemekte sınır tanımıyor. Bana göre Samsung bir sonrakini yapana dek şimdilik en iyisi bu dedirtecek kadar başarılı konseptler meydana getirmekte. Bu 105 ekran Oled yv de ise olağan üstü kalitesini yine konuşturmuş gibi görünüyor. Samsung Oled  Tv özellikleri ve fiyatları hakkında sizleri bilgilendirmeye çalışacağım.

Samsung’un ilk olarak bu yılın başlarında düzenlenen üketici elektroniği fuarı CES’te görücüye çıkardığı kavisli OLED TV’si yavaş yavaş hayatımıza girmeye başlıyor. İlk olarak Güney Kore’de satışa sunulan kavisli OLED TV, aradan geçen uzun bir aranın ardından ABD’de de satışa çıkıyor.

Bunun yanında Samsung’un bu alandaki en büyük rakibi olan LG’nin yeşil sertifika sahibi kavisli OLED TV’si daha önceden ABD’de satışa çıkmıştı. Bu şekilde LG ve Samsung’un bu alandaki yarışı Pasifik’in diğer tarafına taşınmış oldu.

İki firmanın da bu alanda oldukça iddialı olduğu biliniyor. Belirtilene göre LG gibi, Samsung da kavisli OLED TV’sini 15 bin dolar fiyat etiketiyle satışa sunuyor. Öte yandan bu kavisli OLED TV’ler henüz ülkemizde satışa sunulmuş değil. Sizce bu cihazlar ülkemizde satışa sunulduğunda nasıl bir fiyat etiketine sahip olurlar?

Samsung, dünyanin ilk, en Genis en kavisli 105 inç’lik kavisli 4K (Ultra HD) TV’sinin tanıtımını ABD’nin Las Vegas Şehrinde, 7-10 Ocak tarihleri ​​arasinda duzenlenecek income CES 2014’te gerçekleştireceğini Duyurdu ettik.

Samsung’un 105 inç kavisli 4k TV modeli, Derinlik hissini artıran, Yeni Bir dahil oldu resim algoritması kart kullanıyor ettik Edilmiş Renk ÖZELLİĞİ sağlayan optimize. Ekranında 11 Milyon piksel yararlanılır TV’nin çözünürlüğü imkb 5120 x 2160 piksel.

Samsung’un 105 inç’lik kavisli Ultra HD TV’si AYRICA Dünyanın En derin kavisli TV’si Olma özelliğini endişesini taşıyor. TV’deki Quadmatic Resim Motor Teknolojisi, GÖRÜNTÜ KAYNAĞI gözetmeksizin, TÜM kalitesinde aktarabiliyor Ultra HD Içerigi.

Nedir bu Oled TV

OLED ile LED arasında ne fark var?

Açılımı “Organik Işık Yayıcı Diyot” olan OLED, LED’den tamamen farklı bir sürece sahiptir. “Organik“, iki iletkenin arasında bulunan karbon filmi kastetmektedir. OLED paneller, elekrik akımı geçtiğinde kendi ışıklarını yayarlar. LCD ekranındaki hücreler ise iletici özelliğe sahiptir ve dış kaynaktan gelen bir ışığa ihtiyaç duyar.
Bugüne dek OLED panellerin ömrü tartışılıyordu, ancak bu da değişmek üzere.

OLED TV hakkında tüm bilmeniz gerekenler!
OLED’in ne gibi avantajları var?

Oyun ve sinema tutkunları, OLED’i çok sevecekler. Zira ekran, yüksek tepki süresiyle sizi etkiliyor. OLED ekranlar, LED arka aydınlatmalı LCD panellerden 1.000 kat daha hızlılar. OLED ekranlarda hızla hareket eden görüntüler bile tüm detaylarıyla gösteriliyor.

 

OLED TV’ler ne kadar ince?
Sadece birkaç milimetre derinliğe sahip OLED’ler, standart TV’lerden çok daha hafifler. Bunun nedeni, alt-piksellerin kendini aydınlatması ve ağır bir arka ışığa gerek duyulmaması. Bu, aynı zamanda daha verimli güç tüketimi anlamına da geliyor.

Yakında çıkacak olan hangi OLED TV’ler var?

Geçtiğimiz günlerde tamamlanan CES 2012‘de dünyanın ilk büyük ekranlı OLED TV’leri tanıtıldı. Ancak Samsung’un ve LG’nin 55 inç’lik TV’lerinin 2012′nin ilerleyen aylarında çıkması bekleniyor.

LG’nin OLED TV’si

LG’nin yeni OLED TV’si EM9600, sadece 7.5kg ağırlığında ve sadece 4mm kalınlığında. Avrupa‘da 2012′nin ikinci yarısında piyasaya sürülecek TV’nin ülkemize gelip gelmeyeceği veya ne zaman geleceği henüz belli değil.

Cihaz aynı zamanda çift çekirdekli işlemciye ve Smart TV, WiFi, Freeview HD ve Magic Remote özelliklerine sahip.

Samsung’un OLED TV’si

Tek cam yüzeyinden oluşan ve sesle denetlemeyi destekleyen TV, henüz bir model numarasına sahip değil. Bu ise CES‘de gösterilen prototiplerin, dikkatleri LG’den Samsung’a çekmek için laboratuvardan aceleyle çıkartılmış olabileceğini akla getiriyor. Samsung, OLED TV’sinin renk oluşturma becerisinin LED arka aydınlatmalı LCD’den yüzde 40 daha iyi olduğunu söylüyor. Ancak 7.5mm kalınlığa sahip cihaz, LG’nin OLED TV’sinin yaklaşık iki katı daha kalın. Bu TV’nin de 2012′nin ikinci yarısında piyasaya sürülmesi bekleniyor.

OLED TV’ler ne kadar ince?

Samsung ve LG’nin OLED TV’leri aynı mı?

İki TV aynı değil. Samsung, televizyonunda “Super OLED” adındaki bir teknolojiden faydalanırken LG, OLED ekranını “4 renkli piksel ve renk arıtıcı” gibi bir isimle açıklıyor. LG’nin OLED teknolojisi, geleneksel RGB karışımına dördüncü bir renk ekliyor: beyaz. LG’nin TV’si aynı zamanda bir renk filtresi kullanıyor. Samsung ise bir renk filtresi kullanmadığını söylüyor (bu daha üstün bir teknoloji demek).

OLED’ler 3 boyutlu olabilir mi?

İki TV’de üç boyutlu ve Full HD çözünürlükleri destekliyor. Ancak LG ve Samsung, OLED’in sunduğu inceliği bozmak istemiyor. Samsung, güç kaynağını içeren ayrı bir bağlantı kutusu sunuyor.

Peki Sony’nin Crystal LED teknolojisi nedir?

Sony’nin CES’de 55 inç’lik bir prototip üzerinde gösterdiği Crystal LED teknolojisi, OLED TV’leri için güçlü ve uygun fiyatlı bir rakip olabilir.

Crystal RED ekranlarda her alt-piksele çok ince bir LED bağlı bulunuyor (her piksele 3 LED karşılık geliyor). TV’nin ışık kaynağı, aslında piksellerinin önünde bulunuyor ve elde edilen görüntünün OLED’e benzer olduğu, daha iyi bir konstrast sağlandığı söyleniyor.

OLED üreten başka firma var mı? Ya fiyatlar?

Başka hangi firmalar OLED TV üretiyor?

Panasonic, OLED bölümünü birkaç sene önce Toshiba’ya satmış olsa da, bazı raporlara göre Panasonic seri üretim hazırlıkları yapıyor.

OLED TV’lerin fiyatları nasıl olacak?

Samsung ve LG, OLED teknolojilerinin fiyatları hakkında hiçbir şey söylemeseler de ilk büyük OLED TV’lerin bugünkü üst seviye LED arka aydınlatmalı LCD TV’lerden en az 2 kat daha pahalı olması bekleniyor.

OLED’lerin geleceği nasıl görünüyor?

Samsung’un ve LG’nin OLED TV’lerini ertelemesi sizi çok fazla şaşırtmasın. OLED’in uzun dönemde önemli yenilikler vaadettiğini görüyoruz. Şu an bükülebilen ve katlanabilen OLED prototiplermevcut. Yakın gelecekte kullanılmadığında görünmeyen, şeffaf ve çok ince OLED ekranlar görebiliriz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu