Whatsapp Aktivasyon Kodu Gelmedi

Whatsapp Aktivasyon Kodu Gelmedi

whatsapp aktivasyon kodu

Whatsapp artık günümüzde olmazsa olmazlarımızın arasında ilk sıraya yerleşmiş durumda. Herkes artık Whatsapp’dan mesajlaşıyor ve Whatsapp’dan sesli konuşup resim ve kısa videolar gönderebiliyorlar. Hal böyle olunca da Whatsapp hayatımızın baş köşesine vaz geçilmez olarak yerleşmiş durumda. Tabi bu saydıklarım iyi tarafı birde Whatsapp’ın diğer sinir bozucu tarafınıda göz ardı etmemek lazım. Ne mi? bu sinir bozucu yanı. Elbetteki kim ne zaman online oldu çevrim içi göründü. Evet bu çevrim içi olayı bir çok eş, dost, akraba, arkadaş hatta sevgilinin bile arasını bozmuş durumda. Yazılan mesajına bakıp da yanıt vermeyenlerin vay haline heleki sevgilisi kıskanç bir kişiye sahipseniz online görünmemeye gayret edin kiminle konuşuyor kime mesaj yazıyor fikri sevdiğinizi yeyip bitirmesin 🙂

Şimdi gelelim Whatsapp aktivasyon kodunun neden gelmediğine

whatsapp_dogrulama kodu

Whatsapp uygulamasını telefonunuza yükledikten sonra bir takım ayarlamalar yapmanız gerekir. Yapacağınız ayarlamalar içerisinde sıkça karşılaşılan sorun aktivasyon kodunun telefonunuza ulaşmamasıdır.

Whatsapp ayarları yapılırken telefon numarınızı doğru girdiğinizden emin olun. Çünkü aktivasyon kodu girdiğiniz bu numaraya gönderilecektir.

Numarayı yazarken başında 0 (sıfır) olmamasına dikkat edin. Çünkü ülke kodunu +90 olarak giriyorsunuz bu yüzden tekrar numarının başına 0 eklemeye gerek yok.

Buraya kadar herşey tamam ama siz hala mesaj alamıyorsanız önce cihazınızın internete bağlı olduğundan emin olun. Tabi birde kullandığınız cihazın whatsapp uygulamasını desteklemesi gerekiyor. Herşey tamam diyorsanız aktivasyon kodu gelmemesinin tek nedeni mobil internet sağlayıcınızdan engellenmesi olabilir. Bunun için internet sağlayıcınızı aramanız gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu